Pacman package manager 3.0.1 - en to pl translation catalogue (93 entries)

en:        if you're sure a package manager is not already running,
           you can remove %s%s
pl: jeśli jesteś pewien że menedżer pakietów nie jest już uruchomiony,
           możesz usunąć %s%s

en: loading package data...
pl: ładowanie informacji o pakietach...

en: failed to add target '%s' (%s)
pl: nie udało się dodać celu '%s' (%s)

en: done.
pl: gotowe.

en: failed to prepare transaction (%s)
pl: nie udało się przygotować tranzakcji (%s)

en: :: %s: requires %s
pl: :: %s: wymaga %s

en: :: %s: conflicts with %s
pl: :: %s: konfliktuje z %s

en: %s exists in both '%s' and '%s'
pl: %s znajduje się w '%s' i w '%s'

en: %s: %s exists in filesystem
pl: %s: %s znajduje się w systemie plików

en: 
    errors occurred, no packages were upgraded.
pl: 
    wystąpiły błędy, nie zaktualizowano żadnych pakietów.

en: :: %.1f MB required, have %.1f MB
pl: :: %.1f MB wymagane, dostępnych %.1f MB

en: failed to commit transaction (%s)
pl: nie udało się dokonać tranzakcji (%s)

en: failed to release transaction (%s)
pl: nie udało się wyswobodzić transaction (%s)

en: requires: %s
pl: wymaga: %s

en: error
pl: błąd

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: function
pl: funkcja

en: Y
pl: T

en: YES
pl: TAK

en: error:
pl: błąd:

en: warning:
pl: ostrzeżenie:

en: Installed as a dependency for another package
pl: Zainstalowano jako wymóg innej paczki

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Description    :
pl: Opis    :

en: Name           : %s
pl: Nazwa           : %s

en: Version        : %s
pl: Wersja        : %s

en: License        :
pl: Licencja        :

en: Groups         :
pl: Grupy         :

en: Provides       :
pl: Dostarcza       :

en: Depends On     :
pl: Zależy od     :

en: Removes        :
pl: Usuwa        :

en: Required By    :
pl: Wymagane przez    :

en: Conflicts With :
pl: Konfliktuje z :

en: Installed Size : %6.2f K
pl: Rozmiar po instalacji : %6.2f K

en: Packager       : %s
pl: Pakujący       : %s

en: Architecture   : %s
pl: Architektura   : %s

en: Build Date     : %s %s
pl: Data budowy     : %s %s

en: Build Type     : %s
pl: Typ budowy     : %s

en: Install Date   : %s %s
pl: Data instalacji   : %s %s

en: Install Reason : %s
pl: Powód ku instalacji : %s

en: Install Script : %s
pl: Skrypt instalacyjny : %s

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Repository     : %s
pl: Repozytorium     : %s

en: Replaces       :
pl: Zastępuje       :

en: Download Size  : %6.2f K
pl: Ilość danych do pobrania  : %6.2f K

en: MD5 Sum        : %s
pl: Suma MD5        : %s

en: SHA1 Sum       : %s
pl: Suma SHA1       : %s

en: Backup Files:
pl: Pliki kopii zapasowej:

en: error calculating checksums for %s
pl: błąd kalkulowania sum kontrolnych dla %s

en: MODIFIED	%s
pl: ZMIENIONE	%s

en: Not Modified	%s
pl: Nie zmienione	%s

en: MISSING		%s
pl: BRAKUJĄCE		%s

en: (none)
pl: (żadnych)

en: No changelog available for '%s'.
pl: Brak dostępnego changelog'a dla '%s'.

en: usage:  %s {-h --help}
pl: składnia:  %s {-h --help}

en:         %s {-A --add}     [options] <file>
pl:         %s {-A --add}     [opcje] <file>

en:         %s {-F --freshen} [options] <file>
pl:         %s {-F --freshen} [opcje] <file>

en:         %s {-Q --query}   [options] [package]
pl:         %s {-Q --query}   [opcje] [pakiet]

en:         %s {-R --remove}  [options] <package>
pl:         %s {-R --remove}  [opcje] <package>

en:         %s {-S --sync}    [options] [package]
pl:         %s {-S --sync}    [opcje] [pakiet]

en:         %s {-U --upgrade} [options] <file>
pl:         %s {-U --upgrade} [opcje] <file>

en: 
    use '%s --help' with other options for more syntax
pl: 
    użyj '%s --help' z innymi opcjami dla dalszych składni

en: usage:  %s {-A --add} [options] <file>
pl: składnia:  %s {-A --add} [options] <file>

en: options:
pl: opcje:

en:   -d, --nodeps         skip dependency checks
pl:   -d, --nodeps         pomija sprawdzanie zależności

en:   -f, --force          force install, overwrite conflicting files
pl:   -f, --force          wymusza instalację, nadpisując konfliktujące pliki

en: usage:  %s {-R --remove} [options] <package>
pl: składnia:  %s {-R --remove} [opcje] <package>

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
pl:   -c, --cascade        usuwa pakiet i wszystkie pakiety od niego zależne

en:   -k, --dbonly         only remove database entry, do not remove files
pl:   -k, --dbonly         usuwa jedynie wpis w bazie danych, bez zmian na plikach

en:   -n, --nosave         remove configuration files as well
pl:   -n, --nosave         usuwa także pliki konfiguracyjne

en:   -s, --recursive      remove dependencies also (that won't break packages)
pl:   -s, --recursive      usuwa także zależności (które nie złamią działania innych pakietów)

en: usage:  %s {-F --freshen} [options] <file>
pl: składnia:  %s {-F --freshen} [opcje] <file>

en: usage:  %s {-U --upgrade} [options] <file>
pl: składnia:  %s {-U --upgrade} [opcje] <file>

en: usage:  %s {-Q --query} [options] [package]
pl: składnia:  %s {-Q --query} [opcje] [pakiet]

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
pl:   -c, --changelog      wyświetla changelog dla pakietu

en:   -e, --orphans        list all packages installed as dependencies but no longer
pl:   -e, --orphans        wylistowywuje wszystkie pakiety zainstalowane jako zależności ale nie

en:                        required by any package
pl:                        wymagane już przez jakikolwiek pakiet

en:   -g, --groups         view all members of a package group
pl:   -g, --groups         wyświetla zawartość grupy pakietów

en:   -i, --info           view package information
pl:   -i, --info           wyświetla informację o pakiecie

en:   -l, --list           list the contents of the queried package
pl:   -l, --list           wylistowywuje zawartość pytanego pakietu

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s)
pl:   -m, --foreign        wylistowywuje zainstalowane paczki nie znalezione w bazach sync

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
pl:   -o, --owns <file>    pyta pakiet zawierającą <file>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
pl:   -p, --file <package> pyta plik pakietu zamiast bazy danych

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukuje lokalnie zainstalowane pakiety według pasujących ciągów

en:   -u, --upgrades       list all packages that can be upgraded
pl:   -u, --upgrades       wylistowywuje wszystkie pakiety które można uaktualnić

en: usage:  %s {-S --sync} [options] [package]
pl: składnia:  %s {-S --sync} [opcje] [paczka]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
pl:   -c, --clean          usuwa stare pakiety z katalogu pamięci podręcznej 
    (-cc dla wszystkich)

en:   -e, --dependsonly    install dependencies only
pl:   -e, --dependsonly    instaluje tylko zależności

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
pl:   -l, --list <repo>    przegląda listę pakietów w repozytorium

en:   -p, --print-uris     print out URIs for given packages and their dependencies
pl:   -p, --print-uris     wykazuje URI dla danych pakietów oraz ich zależności

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
pl:   -s, --search <regex> przeszukuje zdalne repozytoria wedle pasujących ciągów

en:   -u, --sysupgrade     upgrade all packages that are out of date
pl:   -u, --sysupgrade     uaktualnia wszystkie niektualne pakiety
